DALYVIAI

Kauno fotografijos galerija

Veikia nuo 1979 m. 

Kauno fotografijos galerija (Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius) nuo 1979 m. sėkmingai veikianti meno organizacija, orientuota į Lietuvos fotografijos sklaidą. Galerija organizuoja Lietuvos ir užsienio fotomenininkų parodas, intensyviai užsiima leidybine veikla, savo fotografijos leidinius pristato meno leidinių mugėse Lietuvoje ir užsienyje, vykdo rezidencijų programas, organizuoja kūrybines dirbtuves fotografijos ir leidybos profesionalams, bei pradedantiesiems menininkams, vykdo edukacines veiklas moksleiviams, ieško naujų fotografijos sklaidos formų.

Mugės metu įsigykite

Fotografijos knygas, albumus.

Kauno tvirtovės parkas

Veikia nuo 2010 m. 

Viešosios įstaigos Kauno tvirtovės parkas pagrindinis tikslas – organizuoti ir įgyvendinti Kauno tvirtovės paveldo pritaikymą šiuolaikiniams visuomenės poreikiams, taip išnaudojant karinio paveldo mokslinį, turistinį ir kultūrinį potencialą, populiarinti Kauno tvirtovės paveldą Lietuvos ir Europos visuomenėje. ​ Šio paveldo tvarkyba ir pritaikymas organizuojami remiantis trimis etapais: projektavimu ir dokumentacija, tvarkyba ir priežiūra, įveiklinimu ir panaudojimu turizmui, kūrybai, vietos bendruomenės poreikiams bei verslumui skatinti.

Mugės metu įsigykite

Suvenyrus, ekskursijų bilietus.

NACIONALINIS KAUNO DRAMOS TEATRAS

Veikia nuo 1920 m. 

Nacionalinis Kauno dramos teatras – seniausias profesionalus Lietuvos teatras, įkurtas 1920 m. Teatro trupę sudaro 50 aktorių, čia taip pat vaidina ir kviestiniai aktoriai. Repertuare yra apie 40 įvairaus žanro spektaklių - nuo klasikos kūrinių iki šiuolaikinės dramaturgijos, skirtų įvairaus amžiaus grupėms - nuo vaikų iki vyresnės auditorijos. Teatre veikia penkios skirtingos scenos. Kiekvieną sezoną teatre vyksta apie 350 renginių, apsilanko daugiau nei 60 000 žiūrovų. Sezono metu teatro žiūrovai mėgaujasi 6–7 premjeromis, tarptautiniu edukaciniu festivaliu vaikams ir jaunimui „Nerk į teatrą“ ir tarptautiniais projektais. Nacionalinis Kauno dramos teatras strategiškai daug dėmesio skiria tarptautinių tinklų kūrimui, spektakliams su užsienio partneriais ir jų pristatymui tarptautinėse scenose. Bendradarbiaujant su universitetais, kai kurie teatro spektakliai verčiami į anglų kalbą, taip pat pritaikyti regos ir klausos negalią turintiems žmonėms.

Mugės metu įsigykite

Bilietus į repertuarinius Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklius, naujausias premjeras.

Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“

Veikia nuo 2007 m. 

NEPATOGUS KINAS – tai festivalis, siekiantis per kino meną užduoti nepatogius klausimus, tikromis istorijomis įkvėpti atvirus pasauliui žiūrovus ir paskatinti teigiamą pokytį visuomenėje. Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, NEPATOGUS KINAS kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos šalyse, kasmet į savo veiklas įtraukiantis daugiau, kaip 15 000 lankytojų. Nuo 2007 metų kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis yra unikalus savo programa ir formatu. Festivalio metu pristatoma turtinga autorinių dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Festivalio konkursinėje programoje varžosi novatoriški pradedančių režisierių filmai.

Mugės metu įsigykite

Abonementus / pasus į festivalio „Nepatogus kinas“ seansus Kaune.

GM gyvai

Veikia nuo 2006 m.

„Gera Muzika Gyvai“ yra ne pelno siekianti organizacija, kuri savo šiltais koncertais Lietuvos gyventojus pažindina su pasaulio muzika (angl. world music) – modernumo ir tradicijų sankirtos taške gimusia muzika, apjungiančia gilias tradicijas su šiuolaikinio žmogaus jausmais ir išgyvenimais. „GM Gyvai“ kas mėnesį pristato profesionalių ir įdomių atlikėjų iš įvairių pasaulio vietų koncertus: Kolumbija, Malis, Komorų salos, Senegalas, Brazilija, Tuva, Zimbabvė – tik maža dalis šalių, kurių autentiškas melodijas jau girdėjo Lietuvos klausytojai. World muzika skatina skirtingų kultūrų susiliejimą, atvirumą, atskleidžia visų žmonių bendrumą, leidžia pajusti kultūras kokybiniu aspektu. Ji taip pat padeda mums giliau pažinti ir suprasti savas tradicijas. Todėl ir „GM Gyvai” savo koncertais siekia suartinti publiką su įvairiomis kultūromis, plėsti muzikinį akiratį, stiprinti identitetą, šviesti bei didinti tautų, rasių tarpusavio pagarbą, žmonių vienybės idėją ir gydančiais muzikos garsais džiuginti visuomenę.

Mugės metu įsigykite

Bilietus į koncertus.

Kauno šokio teatras „Aura“

Veikia nuo 1982 m.

Kauno šokio teatras „Aura" – pirmasis šiuolaikinio šokio teatras Lietuvoje, istoriją skaičiuojantis nuo 1980-aisiais metais Birutės Letukaitės įkurtos modernaus šokio studijos. 1989-aisiais metais teatras suorganizavo pirmąjį Lietuvoje tarptautinį modernaus šokio festivalį Kaune. Tarptautinis šokio festivalis „Aura“ vyksta daugiau kaip 30 metų, kiekvieną rudenį, Kaune. Nuo 2011-ųjų metų trupėje pradėjo šokti šokėjai iš įvairių pasaulio šalių ir „Aura“ tapo tarptautine šokio trupe, pristatančia spektaklius visuose žemynuose ir įvertinta daugybe apdovanojimų. Teatre veikia ilgametė „Auros“ šokio studija, kurioje vyksta šokio pamokos įvairaus amžiaus vaikams.

Mugės metu įsigykite

Bilietus į šokio teatro spektaklius, bei tarptautinio šokio festivalio AURA 32 pasirodymus.

Kauno miesto kamerinis teatras

Veikia nuo 1986 m. 

Esame mažas ir jaukus teatras su didelėmis ambicijomis įsikūręs pačioje Kauno miesto širdyje. Nebijome eksperimentuoti bei prisijaukinti neįprastas teatrines erdves, suteikiame sceną jauniesiems kūrėjams, rengiame edukacijas bei dalyvaujame socialiniuose projektuose.

Mugės metu įsigykite

Bilietus į spektaklius.

ULNA ŠOKIO TRUPĖ

Veikia nuo 2020 m. 

Šokio trupė ULNA atvira erdvė kūrybai ir edukacijai, įvairių kultūros ir meno disciplinų sąveikai, didelį dėmesį skiriant negalią turinčių žmonių įtraukimui į meninius-kūrybinius procesus, platforma jaunųjų choreografų-šokėjų meninėms iniciatyvoms. Pagrindinės trupės veiklos: šokio spektakliai; pasirodymai scenai ir įvairioms miesto erdvėms; šokio exkursijos; šokio edukacija; bendradarbiavimas su bendruomenėmis bei organizacijomis; glaudžių ryšių palaikymas su įvairiomis amžiaus ir socialinėms grupėmis; edukaciniai, kūrybiniai užsiėmimai regos negalią turintiems žmonėms. Socialiniai projektai drauge su negalią turinčiais žmonėmis.

Mugės metu įsigykite

Bilietus į spektaklius, edukacines programas, suvenyrinę atributiką.

KLASIKOS DEGUSTACIJA

Veikia nuo 2015 m. 

Klasikinės ir džiazo muzikos koncertai Lietuvoje ir pasaulyje. Žemaitijos dvarų muzikos festivalis.

Mugės metu įsigykite

Koncerto Kauno valstybinėje filharmonijoje „Keliaujant per pasaulį“ bilietus ir koncerto Maria Callas programą.

Tango kultūros erdvė "EL TANGO CLUB Espacio Cultural"

Veikia nuo 2018 m.
 
Tango kultūros erdvė “El TANGO CLUB Espacio Cultural” – argentinietiško tango kultūros ambasada, išskirtinė erdvė Lietuvoje (Kaune) ir Baltijos regione su unikaliu muziejumi, dedikuota autentiškam Argentinos kultūros bei tango pažinimui. Vykdome aukšto profesionalaus meninio lygio kultūrinius renginius, kultūrinio švietimo veiklos, socialinę atskirtį mažinantys projektai, kultūrinės iniciatyvas, ispanų kalbos mokymus. Tango kultūros erdvė prisideda bei plėtoja Lotynų Amerikos kultūrinio paveldo pažinimą Kaune bei už jo ribų. Bendradarbiaudami su partneriais Argentinoje ir Europos šalyse, savo veiklomis ir kultūrine programa siekiame, kad Kaunas būtų patrauklus išskirtinai autentiškomis meninio bei kultūrinio pažinimo veiklomis. Būdami Argentinos kultūros ambasadoriais siekiame, kad mūsų kultūrinių veiklos būtų matomos užsienyje bei skatintų atvykstamąjį kultūrinį turizmą Kauno mieste. Tai liudija mūsų kasmetiniais tapę tarptautiniai projektai su išskirtiniais garbės svečiais, atlikėjais iš Argentinos, pritraukę dalyvius iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Tango kultūros erdvės įkūrėjai – Argentinietiško tango mokytojų, šokėjų, choreografų asociacijos Buenos Airėse nariai (nuo 2022 – valdybos nariai, atstovai Europai).

Mugės metu įsigykite

Bilietus į muziejų, kultūrinio švietimo veiklų abonementus, suvenyrus, bilietus į renginius.

kauno vinco kudirkos viešoji biblioteka

Veikia nuo 1925 m.
 
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka – pagrindinė miesto biblioteka ir viena seniausių savivaldybių viešųjų bibliotekų Lietuvoje, įkurta 1925 m. Per ilgą savo gyvavimo laikotarpį biblioteka augo ir keitėsi, kol tapo tuo, kuo yra šiandien – moderniu 21 bibliotekos tinklu, teikiančiu kokybiškas kultūros paslaugas ir telkiančiu bendruomenę miesto centre bei atokesniuose mikrorajonuose. Šiandien biblioteka suteikia galimybę naudotis knygų, periodinių ar informacinių leidinių fondais, duomenų bazėmis, tradiciniais ir elektroniniais katalogais, internetu, išmokti naudotis kompiuteriu. Bibliotekoje nuolat rengiamos parodos, susitikimai su knygų autoriais bei kiti renginiai. Informaciją ir konsultacijas teikia bibliotekos specialistai.

Mugės metu įsigykite

Mugėje Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pristatys savo teikiamas paslaugas, kvies dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, mainytis knygomis.

LIETUVOS AVIACIJOS MUZIEJUS

Veikia nuo 1990 m. 

Lietuvos aviacijos muziejus rūpinasi mūsų šalies aviacijos istorijos, aviacinės kultūros išsaugojimu ir populiarinimu. Tai daroma visuomenei pristatant vertingus krašto aviacijos raidą liudijančius eksponatus, kurių saugoma virš 20 tūkstančių. Vykdomi edukaciniai užsiėmimai šeimoms ir moksleiviams, rengiamos ekskursijos, parodos, aviacinės kultūros puoselėjimui skirti renginiai. Muziejus įsikūręs Aleksote, istorinėje vietoje. Šalia esantis aerodromas – seniausias Lietuvoje ir vienas seniausių Europoje. Ekspozicija įrengta sovietmečiu veikusio Kauno oro uosto keleivių terminale. Į muziejų galima atskristi lėktuvu, o tokių pavyzdžių pasaulyje nedaug. Lietuvos aviacijos muziejus yra LR Kultūros ministerijai pavaldi įstaiga, kuriai priklauso du padaliniai: Stepono Dariaus gimtinė-muziejus (Klaipėdos raj.) ir Stasio Girėno gimtinė-muziejus (Šilalės raj.).

Mugės metu įsigykite

Ketiname eksponuoti parodą ir surengti jos atidarymą.

KAUNO VALSTYBINĖ FILHARMONIJA

Veikia nuo 1944 m. 

Kauno valstybinė filharmonija organizuoja įvairius kultūros renginius: simfoninius, kamerinius, džiazo muzikos, autorinius koncertus, popietes visai šeimai, edukacines programas moksleiviams, festivalius, teminius koncertų ciklus. Kauno valstybinės filharmonijos koncertų sezonas trunka nuo spalio iki gegužės mėnesio. Per metus Kauno valstybinė filharmonija surengia apie 200 koncertų. Filharmonijos organizuojami koncertai vyksta ne tik Kaune, bet ir įvairiuose šalies regionuose. Filharmonija aktyviai bendradarbiauja su užsienio atlikėjais, koncertinėmis agentūromis. Didelį vaidmenį filharmonijos koncertinėje veikloje atlieka Kauno valstybinis choras. Kauno valstybinis choras – vienas ryškiausių prestižinių, reprezentuojančių Lietuvos kultūrą kolektyvų, gyvuoja jau penkis dešimtmečius. Nuo pat kolektyvo veiklos pradžios iki paskutinio batutos mosto jam vadovavo choro įkūrėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, VDU Muzikos akademijos profesorius Petras Bingelis. Nuo 2021 metų pavasario choro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu tapo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius Robertas Šervenikas. Šiame profesionaliame mišriame chore dainuoja 80 dainininkų. Išskirtine garso kokybe ir itin plačia dinamine raiškos skale pasižyminčio choro repertuare – daugiau negu 250 didelės apimties vokalinių-instrumentinių kūrinių iš pasaulinės muzikos klasikos lobyno.

Mugės metu įsigykite

Koncertų bilietus, suvenyrus.

PRABUDIMO ORKESTRAS

Veikia nuo 2017 m. 

VšĮ „Prabudimo orkestras“ – tai ne pelno siekianti organizacija, kurios pagrindiniai veiklos tikslai kurti išliekamąją vertę turinčius kultūros ir meno projektus bei organizuoti istorinę atmintį įprasminančias pilietines akcijas. Per penkerius savo gyvavimo metus suorganizavome apie 50 koncertų bei festivalių, išleidome daugiau kaip 30 muzikinių albumų bei singlų, sukūrėme trumpametražį vaidybinį filmą „Gimęs antrą kartą” (režisierė Debora Gvazdikaitė) ir į lietuvių kalbą išvertėme bei išleidome Holokausto 80-mečiui skirtą vokiečių autoriaus Jobst Bittner knygą „Tylos uždanga”. Nuo 2020 metų mūsų organizacija yra oficialus tarptautinio judėjimo „Gyvybės žydis” (angl. „March of Life”) atstovas Lietuvoje – drauge su Vokietijos krikščionimis organizuojame Holokausto atminimo renginius mūsų šalyje. VšĮ „Prabudimo orkestras“ prodiusuoja kompozitoriaus Jievaro Jasinskio ir senoviniais hebrajų ragais šofarais grojančio idėjos autoriaus Tado Daujoto kūrinį „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” („Symphony from Jerusalem of the North”). Šio muzikinio projekto premjera įvyko 2021 m. rugsėjo 23 d., minint Lietuvos žydų genocido dieną LR Prezidentūros kieme. Tais pačiais metais buvo surengti koncertai Biržuose ir Istorijų festivalyje Kaune. 2022 m. rugsėjį organizuojami koncertai Zapyškyje, Alytuje ir Vilniuje, o 2023 metais planuojama surengti Izraelio 75-mečiui skirtus koncertus Jeruzalėje. „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” yra išleista kompaktinės plokštelės formatu. Kūrinį atliko Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei kviestiniai klasikos, džiazo ir folkloro muzikantai. VšĮ „Prabudimo orkestras“ yra oficialiai įregistruotas leidėjas ir fonogramų gamintojas, asociacijų LATGA ir AGATA narys. Nuo 2018 metų esame išleidę maždaug 10 kompaktinių plokštelių bei daugiau kaip 20 internetinių singlų. Su mumis bendradarbiauja šie atlikėjai, grupės bei muzikos projektai: „Shofar United“ (Lietuva/Izraelis), Israel Roytman (Izraelis), „YeS Duet” (Ukraina), Vaidas Vyšniauskas, Judita Leitaitė, Gabrielė Gvazdikaitė, Rugilė Daujotaitė, Paulius Berūkštis, Monika Balčikonytė, Tadas Daujotas, Džiuljeta Baužienė, Karolina Mint, „Christ Team“, „Atgimimo vaikai“. VšĮ „Prabudimo orkestras“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ partneris, Piliuonos kaime, Kauno rajone, organizuojantis šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalį po atviru dangumi „Kaunas Gospel & Worship Festival“.

Mugės metu įsigykite

Jobst Bittner knygą „Tylos uždanga“; Shofar United CD „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“ (2022, kompozitorius Jievaras Jasinskis), „Atgimimo vaikai“ CD „Mūsų laiškas Lietuvai“ (2022), Gabrielė Gvazdikaitė CD „Meilė niekad nesibaigia“ (2021) Gabrielė Gvazdikaitė CD „Džiaukis, pasauli!“ (2019) Paulius Berūkštis CD „Flute sounds from Heaven“ (2019) Gabrielė Gvazdikaitė CD „Ateitis su viltimi“ (2018) YeS Duet CD „From dark to light“ YeS Duet CD „Life-bringer“ magnetus, lipdukus bei kitą atributiką. Kvietimus į „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės“ koncertą Zapyškyje, bilietus į mūsų organizuojamus renginius.

Kauno menininkų namai

Veikia nuo 1971 m. 

Kauno menininkų namai (KMN) – Kauno miesto profesionaliųjų menų centras, vykdantis kultūrinę veiklą, plėtojantis šiuolaikinio meno sklaidą, organizuojantis ir pristatantis visuomenei kultūrines programas. KMN prodiusuoja kultūros ir meno turinį, koordinuoja miesto kultūros informaciją, o taip pat veikia kaip mediatorius tarp miesto savivaldybės ir kultūros operatorių bei jų auditorijų.

Muziejaus leidžiamus leidinius su archyvine medžiaga, suvenyrus, apsilankymo kuponus.

MAIRONIO MENO LITERATŪROS MUZIEJUS

Veikia nuo 1936 m. 

Maironio lietuvių literatūros muziejus įsikūręs Kauno senamiesčio širdyje, vėlyvojo baroko (rokoko) stiliaus rūmuose, kuriuos 1909 m. nusipirko kunigas, poetas Jonas Mačiulis-Maironis (1862–1932). Lankytojams atviri aštuoni poeto memorialiniai kambariai, mansarda, Maironiui skirta ekspozicija su išskirtinai vertingais eksponatais, žaidimais, filmais ir net žiūronu, pro kurį galima pamatyti sode vaikštinėjantį Maironį su bičiuliu Adomu Jakštu-Dambrausku. Galėsite ramiai pasėdėti jaukiame sode, apžiūrėti gotikinius XV–XVI a. rūsius, kurie yra vieni seniausių Kaune. Šalia Maironio buto, net septyniose salėse, pristatyta visa lietuvių literatūros istorija! Nuo Martyno Mažvydo iki Jurgos Ivanauskaitės! Net nepastebėsite kaip įsisuksite į pasakojimų verpetą – rankraščiai, autentiškos knygos, autorių asmeniniai daiktai, gausi audioteka su žinomų aktorių balsais, videomedžiaga, terminalai, kviečiantys dalyvauti ir atrasti literatūrą bei save iš naujo. Muziejuje vyksta teminės ekskursijos, edukacinės programos įvairaus amžiaus lankytojams, literatūriniai vakarai – knygų pristatymai, susitikimai su rašytojais, parodų pristatymai.

Mugės metu įsigykite
Kultūros infocentras

Veikia nuo 2018 m. 

Ieškote informacijos apie Kauno kultūrą ar norite ja pasidalinti? Sveiki atvykę į Kauno kultūros ambasadą – Kauno menininkų namuose įsikūrusį Kultūros infocentrą!  Atraskite ir skelbkite – internetinis Kauno kultūros renginių kalendorius kultura.kaunas.lt. Skaitykite – nemokamas mėnesinis žurnalas „Kaunas pilnas kultūros“ ir kaunaspilnas.lt. Apsilankykite – Kauno kultūros ambasada: Kultūros infocentras ir Skaitykla Kauno menininkų namuose, V. Putvinskio g. 56-1.

13.7 Šviesų Festivalis

Veikia nuo 2021 m.
 
Šviesos meno ir technologijų audiovizualinė sintezė yra tai, kas mes esame. 13.7 Light Festival – Kauno šviesų festivalis, kuris pirmą kartą duris atvers jau 2022-09-23. Tai niša, kurioje menininkai kolaboruoja kartu su inžinieriais, keičiasi patirtimi, ieško naujų būdų gimti ir atsiskleisti unikaliai kūrybai. Jungdami šiuos du skirtingus pasaulius kuriame erdvę, kuri eksponuos kiek kitokias figūras – už kiekvieno meninio potėpio slypi konkreti ir tiksliai apskaičiuota linija. Visą savaitę technologijos tarnaus žmogui – festivalio metu kauniečius bei miesto svečius džiugins specialistų ir jaunųjų talentų ruošiamos instaliacijos, interaktyvios veiklos, koncertai. Patys lankytojai turės galimybę prisidėti prie bendros ir unikalios šviesų sistemų instaliacijos ir tapti kūrėjais sau. Esame tikri, kad rytojui trūksta tik žmogaus, taisyklėms ir stereotipams nepaklūstančios asmenybės. Todėl laukiame kiekvieno, kuris bus naujos istorijos dalimi.

Kauno apskrities viešoji biblioteka

Veikia nuo 1950 m. 

Kauno apskrities viešoji biblioteka (toliau – KAVB) yra didžiausia viešoji biblioteka Lietuvoje, aptarnaujanti šalies ir užsienio piliečius. Bibliotekų metodikos, bibliografijos ir informacijos centras KAVB yra Kauno ir Marijampolės apskričių savivaldybių viešųjų ir mokyklų (išskyrus aukštųjų) bibliotekų metodikos, bibliografijos ir informacijos centras. KAVB tiria bibliotekų veiklą, rengia metodinius ir informacinius leidinius, dalijasi informacijos ištekliais, teikia profesinę pagalbą, organizuoja renginius ir įgyvendina bendrus projektus. Populiarios paslaugos ir didžiulis dokumentų fondas KAVB paslaugomis kasmet naudojasi apie 8 tūkst. registruotų vartotojų, kasdien apsilanko daugiau kaip 320 lankytojų. Populiariausia paslauga – leidinių skolinimas į namus. Bibliotekoje taip pat galima naudotis kompiuteriais ir internetu, vyksta renginiai, parodos, mokymai. KAVB sukauptas 1,7 mln. dokumentų fondas; jį sudaro įvairios tematikos (socialinių ir humanitarinių mokslų; gamtos ir technikos mokslų; dailės, muzikos, grožinės literatūros; kaunistikos) leidiniai lietuvių ir pagrindinėmis užsienio kalbomis. Atvira partnerystei biblioteka KAVB nuolat puoselėja ryšius su partneriais, draugais bei rėmėjais. Kartu su įvairiomis verslo įmonėmis, akademinėmis institucijomis ir visuomeninėmis organizacijomis įgyvendinami bendri sumanymai ir projektai. Nemažai naujų bendradarbiavimo ryšių užmezgama, ieškant inovatyvių veiklos sprendimų ir plėtojant teikiamas paslaugas.

Mugės metu įsigykite

Ketiname ne pardavinėti, o pristatyti edukacijas, žaidimus, ekspoziciją:
1. Kvepiančių knygų salonas – Tarpukario stiliaus įkvėpta ekspozicija supažindinti lankytojus su knyga neįprasta forma – per literatūros kūrinį ir jos asociatyvaus kvapo sąsajas. Įkvepiame kvapus ir nusikeliame į Laikinosios sostinės laikus, su jiems būdingais aromatais ir istorijomis.
2. Kūrybinis užsiėmimas visai šeimai „Literatūrinis suvenyras“ Trupučio meno, trupučio literatūros ir daug fantazijos – štai ko prireiks šiame netikėtame užsiėmime, kuomet iš įvairiausių medžiagų ir daiktelių gaminsime literatūrinius suvenyrus.
3. Stalo žaidimas „Surask vietą istoriniams Kauno objektams” Pieštiniame Kauno senamiesčio plane, tarsi panoramoje iš paukščio skrydžio, matyti Kauno pilis, Rotušės aikštė ir daugybė raudonuojančių namų stogų. Turėdami 26 nuotraukų korteles , kuriose užfiksuotos įvairios Kauno senamiesčio vietos, žaidėjai turės sudėlioti ant plano jas taip, kad kortelėje pavaizduoto objekto vieta atitiktų jo poziciją plane.
4. Virtualus edukacinis žaidimas „Knygos kelias“ Žaidėjai galės pasijusti pirmųjų knygų savininkais, knygrišiais ar leidėjais ir patys susikurti rankraštinių knygų, išbandyti pirmąją spausdinimo mašiną. Kas norės, tas galės virtualiai rašyti arba spausdinti tekstą, gaminti rašalą, piešti inicialus, pjaustyti ir lankstyti pergamentą, siūti ir puošti knygą, užburti ją įrašydami vagis atbaidantį prakeiksmą.
5. Akcija „Aklas pasimatymas su knyga“ Smalsaujantys praeiviai kviečiami išsirinkti supakuotą ir trumpai aprašytą knygą. Nežinodami nei knygos autoriaus, nei pavadinimo, tik trumpą, kito sukurptą aprašą, visi kviečiami patirti jaudinantį netikėtumo ir atradimo džiaugsmą.
6. Įsegamų ženkliukų dirbtuvės visai šeimai Specialiu ženkliukų gaminimo aparatu vaikai ir nevaikai galės susikurti ir atsispausti savo personal ženkliuką. 7. Kūrybinis užsiėmimas visai šeimai „Gamtos ženklai. Skirtukų gamyba“ Skirtukų kūryba, naudojant pavasarinius, vasarinius, laukų, miškų augaliukus, ypač žavi mažuosius.

Kauno kultūros centras

Veikia nuo 2005 m. 

Kauno kultūros centras – atsinaujinusi, šiuolaikiška, daugiafunkcė kultūros įstaiga, kuri įgyvendina įvairaus pobūdžio meno ir kultūros projektus Kauno mieste: miesto šventes, koncertinius renginius, organizuoja valstybinių švenčių minėjimus, parodas ir švietėjiškas, edukacines veiklas. 1940 m. įsikūrusio pastato sienos mena įvairius klubus, biblioteką, liaudies universitetą, J. Miltinio teatro studiją ar net vokiečių gestapą. Nors pavadinimas per daugiau nei 80 metų keitėsi, esminiai faktoriai išliko – bendruomeniškumas, kultūra, individualiai tobulėjantys žmonės. Kauno kultūros centras (KKC) daugeliui įvairaus amžiaus kauniečių iki šiol yra tarsi „antrieji namai“, kuriuose jie atranda meną ir kultūrą, kūrybingų žmonių bendruomenę ir tobulėja individualiai arba kurdami kartu. Šiomis dienomis centro istorija, persipynusi su modernizmu, toliau pasitarnauja Kauno kultūriniam gyvenimui. KKC siekia išlikti atviras sudarant sąlygas kurti ir eksperimentuoti tiek mėgėjams ir jau pripažinimo sulaukusioms kultūrinėms iniciatyvoms bei pritraukti naujas ir aktualias menų bei kūrybinių industrijų sritis. Šiandien įstaigoje veikia mėgėjų meno kolektyvai, kūrybinių industrijų studijos, organizuojamos mėgėjų meno šventės, valstybinių švenčių, atmintinų datų paminėjimai.

Improvizacijos teatras "IMPRO Kaunas"

Veikia nuo 2017 m. 

IMPRO KAUNAS – improvizacijos teatras. Mes atliekame tiek trumpo, tiek ilgo formato improvizuotus vaidinimus. Rengiame improvizacijos pasirodymus, organizuojame improvizacijos stovyklas, kviečiame kauniečius į viešus nemokamus improvizacijos renginius "IMPRO Džemas", rengiame improvizacijos mokymus suaugusiems bei improvizacijos edukacijas moksleiviams.

Mugės metu įsigykite

Bilietus į improvizacijos teatro pasirodymus bei improvizacijos mokymus.

lietuvos dailininkų sąjungos kauno skyrius

Veikia nuo 1944 m. 

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius yra Lietuvos dailininkų sąjungos juridinis padalinys. Tai visuomeninė, pelno nesiekianti kūrėjų asociacija, įkurta 1944 m. Skyrius vienija profesionalius dailininkus ir dailėtyrininkus bei garbės narius. LDS Kauno skyrius rengia, kuruoja ir dalyvauja rengiant dailės renginius, parodas, skelbia konkursus, vykdo įvairias kūrybines programas, bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio meno institucijomis, menininkais, menotyrininkais. Pamatiniai LDS Kauno skyriaus tikslai – skatinti ir ginti laisvą kūrybą, profesionalios dailės ir dailėtyros sklaidą, jų įvairovę ir savitumą, propaguoti LDS Kauno skyriaus narių kūrybą Lietuvoje bei pasaulyje.

Hands on Press

Veikia nuo 2021 m. 

Hands on press yra analoginės spaudos ir savilaidos studija, įsikūrusi Kauno centre, K. Donelaičio g. Studijoje dirba dvi poros - dizainerių ir iliustratorių Gabrielės ir Ingos - rankų. Mėgstame analogines spaudos technikas ir siekiame jas pristatyti išradingais būdais. Mes siūlome risografijos, šilkografijos, iškiliosios spaudos (lino, medžio raižinio ir kt.), knygrišybos ir leidinių dizaino, iliustracijos paslaugas. Taip pat rengiame kūrybines dirbtuves, kurių metu dalinamės žiniomis bei mokome šių technikų atlikimo tiek specialistus, tiek žmones, dar tik pradedančius pažintį su menu, knygrišyba, savilaida ar spauda.

Mugės metu įsigykite

Mažų tiražų plakatus, spaudinius bei leidinius.

VŠĮ „KYLANTIS KAUNAS“

Veikia nuo 2021 m. 

Ši organizacija yra Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022 palikimas. „Kylantis Kaunas“ yra jaunimo įsteigta organizacija jaunimui. Įkūrėme ją norėdami tęsti Kauno kultūrinį, o tuo pačiu - mūsų, augimą. Kuriame tai, ko iki šiol Kaune nebuvo, o be mūsų - ir nebus. Kuriame bendruomenę, kuri eksperimentuoja, klysta ir kuria miestą, projektą, save. Po mūsų sparnu vyksta programa „Kauno iššūkis“ ir festivalis „Audra“. Čia jauni žmonės generuoja ir vysto savo kūrybinius projektus nuo idėjos iki rezultato, darbo komandoje, komunikacijos.

Kauno valstybinis lėlių teatras

Veikia nuo 1958 m. 

Kauno valstybinį lėlių teatrą 1958 metais įkūrė dramos aktoriai Stasys Ratkevičius ir Valerija Gruodytė – Ratkevičienė. Šiuo metu KVLT trupę sudaro 15 aktorių. Teatre yra 2 žiūrovų salės, kuriose kasmet suvaidinama apie 300 spektaklių, pristatomos premjeros, pagal klasikinę ir originaliąją dramaturgiją vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems. Kauno lėlių teatras yra šiuolaikiškas, atviras, daug dėmesio skiriantis auditorijų plėtrai, nuolat ieškantis kūrybiškų komunikacijos ir partnerystės formų tiek su žiūrovais, tiek su kultūros įstaigomis. Teatras yra Tarptautinės vaikų ir jaunimo teatrų asociacijos ASSITEJ ir Tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA narys. Nuo 1991 metų Kauno valstybinis lėlių teatras organizuoja vieną didžiausių Tarptautinį lėlių teatrų festivalį Lietuvoje KAUNAS PUPPET.